Chiny: Częściej “prawdopodobnie”, niż “z całą pewnością”

by admin

👉 „Poziom chińskiej marynarki wojennej przekracza to, co sobie wyobrażaliśmy” – powiedział głównodowodzący francuską marynarką wojenną admirał Pierr Vandier podczas posiedzenia Komisji Obrony Zgromadzenia Narodowego w dniu 16 lipca 2021 roku. Posiedzenie to było podsumowaniem niemal 7 miesięcznej misji francuskiego atomowego okrętu podwodnego „Émeraude”. Co ciekawe okazuje się, że większość raportów na temat Chin – tych wojskowych i cywilnych, bazuje na domysłach, a nie na empirycznym doświadczeniu.

https://defence24.pl/poziom-chinskiej-marynarki-wojennej-przekracza-to-co-sobie-wyobrazalismy

👉 Dla mnie to znamienne. Chińska armia jest wyłącznie jednym z przejawów jakościowej zmiany następującej w Chinach. Zmiany, na którą jesteśmy coraz mniej gotowi. Bo zamiast poznawać, fascynujemy się sensacjami, których zadaniem jest zbieranie jak największej liczby kliknięć.

👉 Dziś po 17:00 w #TVN_24 BiS będę mówił o prawdziwym znaczeniu hasła: “spiritual opium”, którego agencja Xinhua użyła wobec gier komputerowych. BBC aż straciło dech z niedowierzania. A czy Wy, rodzice dzieci grających (jak moje) grubo ponad miarę, nie uważacie, że limitowany dostęp do gier nie jest dobrym rozwiązaniem?

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Leave a Comment