Duda wygrywa z Carlsenem! Polak w Turnieju Kandydatów!

by admin

Dzień 3 sierpnia zostanie spisany złotymi zgłoskami w historii polskich szachów. Jan-Krzysztof Duda pokonał Magnusa Carlsena w półfinale Pucharu Świata i wywalczył tym samym awans do kolejnego Turnieju Kandydatów!

Niewielu pogromców Magnusa Carlsena kroczy po świecie. Jednym z nich jest Janek Duda, który potrafił przerwać dwuletnią serię bez porażek mistrza świata (analizę tamtej partii zrobioną przez IM Piotra Nguyena znajdziesz tutaj). Oczywistym faworytem tej rywalizacji był Carlsen, lecz Duda nie mógł być przez nikogo skreślany na samym starcie.

Duda kolejny raz wygrywa z mistrzem świata!

Zawodnicy nie potrafili znaleźć rozstrzygnięcia w partiach klasycznych, lecz co ciekawe, JKD grał w debiucie zdecydowanie szybciej od Norwega i otrzymywał dobre pozycje w obu partiach. Rywalizacja przeniosła się więc do dogrywek.

I właśnie w nich Jan-Krzysztof Duda wygrywa z mistrzem świata! Pierwsza partia zakończyła się remisem, ale druga… chapeau bas, panie Duda! Przed Wami dwie analizy tej partii: pisemna autorstwa Szymona oraz video Kosmy:

Musisz włączyć obsługę JavaScript, aby umożliwić wyświetlanie gry szachowej.

Brawo Janek! Teraz zmierzy się z Sergiejem Karjakinem w finale Pucharu Świata, lecz największy sukces, którym był awans do Turnieju Kandydatów, już osiągnięty.

Wielki dzień Jana-Krzysztofa Dudy

Artykuł Duda wygrywa z Carlsenem! Polak w Turnieju Kandydatów! pochodzi z serwisu Infoszach.

 » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Leave a Comment