Inteligentne zabawki dla zwierząt

by admin

Wielu opiekunów potwierdzi, że domowe zwierzaki są pełnoprawnymi członkami rodziny. Dbamy o nie jak o każdego innego mieszkańca domu, a skalę zjawiska może unaocznić fakt, że, że w Polsce mamy blisko 8 milionów psich podopiecznych i niecałe 7 milionów kotów. Zwierzaki mieszkają z nami we wszystkich warunkach, zarówno wiejskich jak i miejskich, co stwarza przeróżne wyzwania i potrzeby. Wraz z rozwojem technologii, która na co dzień ułatwia ludziom funkcjonowanie, na rynku pojawiają się cały czas nowości przeznaczone dla naszych czworonożnych przyjaciół.

Bezpieczeństwo zapewnione

Ważne, aby wybierać takie rozwiązania, które realnie pomogą zwierzakom a nam ułatwią opiekę nam nimi. Automatyczne podajniki do karmy, fontanny z wodą dla kotów wyposażone w czujnik ruchu, samoczyszczące kuwety – to nowoczesne urządzenia, z których już teraz możemy korzystać w naszych domach.

Według badań rynku z 2022 roku, przeprowadzonych przez firmę Samsung na terenie pięciu krajów – w tym Polski – na temat oczekiwań wobec technologii przyjaznej zwierzętom, wiele osób wiąże duże nadzieje z rozwojem techniki w tym zakresie. Głównymi obszarami, w których widzimy szansę na poprawę jakości życia czworonogów i ich opiekunów są: bezpieczeństwo, utrzymywanie czystości, dystrybucja pożywienia czy zwiększenie aktywności pupili. W zakresie bezpieczeństwa potrzebnym rozwiązaniem jest stosowanie lokalizatorów, a także monitorowanie zwierząt z pomocą mobilnych kamer, sprzężonych z naszym smartfonem. Dzięki temu możemy obserwować naszego zwierzaka jak odpoczywa na swoim ulubionym legowisku np. z serii BB Republic.

pies leżący na legowisku w salonie

Łatwiej o porządek

Inteligentne urządzenia mogą również być pomocne w zakresie dostarczania pożywienia – wszelkiego rodzaju automatyczne podajniki i dystrybutory karmy czy wody. Takie rozwiązania znacznie przyczynią się do poprawy jakości życia zwierząt w czasie nieobecności opiekunów, a im samym obniżą stres związany z pozostawianiem podopiecznych w domu.

Technologia może też pomóc nam w utrzymywaniu czystości w mieszkaniach. Liczymy na to, że rozwój techniki pozwoli nam zautomatyzować proces sprzątania po zwierzętach. Stąd popularność samoczyszczących kuwet.

Narzędzia do rozwoju

Nowoczesne technologie mogą również pomóc w aktywizowaniu naszych zwierzaków, w zapewnianiu im bodźców do zabawy, stymulować do rozwoju a także zapobiegać zwykłej nudzie. Elektroniczne zabawki już opanowały nasz rynek. Do wyboru mamy np. myszy-roboty, interaktywną kość lub piłkę. Ciekawostką mogą być zestawy przycisków, za pomocą których możemy usprawnić komunikację, nauczyć skuteczniej rozumieć i słuchać swojego pupila.

Rozwój technologiczny jest nieuchronny. Ważne jest, abyśmy mogli wykorzystać nowe osiągnięcia nauki do zwiększania dobrostanu naszych podopiecznych.

Artykuł został stworzony ze wsparciem merytorycznym partnera BB Republic.

Leave a Comment