Jak ufarbować sobie włosy w domu?

by admin

Czy farbowanie włosów samemu jest trudne?

Nie masz czasu lub funduszy na to, by udać się na profesjonalny zabieg farbowania do fryzjerki? Zastanawiasz się nad tym, by wykonać taki zabieg samodzielnie? Idealnie, jeśli masz kogoś do pomocy, mamę, siostrę, przyjaciółkę lub partnera. Farbowanie na jednolity kolor nie jest skomplikowane i na pewno sobie poradzą z tym zadaniem nawet amatorzy. Jeżeli jesteś zdana sama na siebie, również nic nie stoi na przeszkodzie, by zmienić kolor włosów lub pozbyć się nieestetycznych odrostów. Nie jest to trudne zadanie. Pierwszy raz na pewno wymaga skupienia oraz odpowiedniego przygotowania się zarówno w zakresie niezbędnych narzędzi, jak i wiedzy merytorycznej. Łatwo jednak nabrać wprawy, by kolejne zabiegi przeprowadzać niemal nawykowo. Sprawdź, jak możesz ufarbować sobie włosy bez niczyjej pomocy.

Farbowanie włosów samemu krok po kroku

  1. Wybór farby do włosów – na rynku dostaniesz farby drogeryjne i profesjonalne. Te pierwsze kupisz w popularnych sklepach z kosmetykami, a ich koszt jest stosunkowo niewielki. Farby profesjonalne możesz zamówić online lub udać się po nie do stacjonarnej hurtowni fryzjerskiej. Zawsze upewnij się, że wybierany odcień pozwoli ci uzyskać oczekiwany efekt.
  2. Przygotowanie do farbowania – oto czego potrzebujesz: opakowanie farby do włosów, miseczka lub słoik, pędzel, grzebień, rękawiczki, czepek, tłusty krem do twarzy, który nałożysz na skórę wzdłuż linii włosów i uszy, zegarek, a najlepiej minutnik, stara koszulka lub ręcznik do zabezpieczenia ramion. Zanim przejdziesz do działania, koniecznie przeczytaj całą instrukcję załączoną do farby. Upewnij się, czy należy ją nakładać na umyte, czy nieumyte włosy, po jakim czasie zmyć itd. Samodzielne farbowanie najwygodniej jest wykonać w łazience. Możesz rozłożyć na podłodze folię lub stare ręczniki, jeśli boisz się ją ochlapać. Pamiętaj też, by nie czekać ze zmywaniem plam farby z umywalki, wanny czy brodzika.
  3. Farbowanie – włóż rękawiczki ochronne i wymieszaj produkty z opakowania farby w odpowiednich proporcjach. Stań przed lustrem i zrób przedziałek na środku głowy. Samodzielne nakładanie farby do włosów zacznij od ich nasady. Jeżeli chcesz zafarbować jedynie odrosty, skup się na okolicy skalpu, a na końcówki zaaplikujesz resztę produktu pod koniec. Wykonuj kolejne przedziałki w kierunku jednego ucha, a potem zmień stronę. Pozostałą farbę wmasuj dokładnie we wszystkie włosy i skórę głowy tak samo, jak szampon. Zwiń włosy na czubku w kok, możesz je spiąć klamrą, a następnie załóż foliowy czepek i ustaw minutnik.
  4. Spłukiwanie farby – po upływie określonego czasu, spłukuj włosy letnią wodą tak długo, aż będzie spływać przejrzysta. W ramach ostatniego kroku nałóż odżywkę regenerującą, która przeważnie załączona jest do opakowania farby. Po zmyciu jej wysusz włosy chłodnym strumieniem powietrza i ułóż fryzurę tak, byś czuła się w niej dobrze.

Pamiętaj, że pielęgnacja włosów farbowanych wymaga stosowania odpowiednich kosmetyków, które będą o nie dbać, a także przedłużą trwałość koloru.

Related Posts

Leave a Comment