Lesbos – nowy kierunek na wymarzone wakacje

by admin

Lesbos – nowy kierunek na wymarzone wakacje

Lesbos to wyspa w północno-wschodniej części Morza Egejskiego, położona u wybrzeży Turcji. Ta grecka wyspa słynie przede wszystkim z przepięknych plaż, uroczych wiosek, gdzie mieszkańcy żyją dawnym rytmem wyznaczanym w dużej mierze przez naturę oraz malowniczych miasteczek portowych z licznymi kafejkami i restauracjami serwującymi owoce morza i ryby. Znaczną część wyspy porastają bujne lasy sosnowe, a niezwykłe bogactwo dzikiego ptactwa i kwiatów sprawia, że jest to jeden z najpiękniejszych zakątków Grecji. Jednakże Lesbos to nie tylko wyjątkowe krajobrazy, to także fascynujące zabytki, w tym średniowieczne zamki i wspaniałe muzea. Na wyspie znajduje się wiele hoteli o różnym standardzie, więc każdy znajdzie tu coś na miarę swych potrzeb. A przyjaźni i niezwykle serdeczni mieszkańcy zadbają o to, by Twój pobyt tutaj należał do niezapomnianych. Jeszcze do niedawna turyści woleli pomijać Lesbos w swych wakacyjnych planach, ponieważ była ona głównym przystankiem dla uchodźców szukających schronienia w Europie. Natomiast dzięki wysiłkom podjętym przez grecki rząd i Unię Europejską, problem ten został już rozwiązany i sytuacja wróciła do normy, a Lesbos wraca do czołówki najciekawszych greckich wysp wartych odwiedzenia. Odkryj magię wyspy Lesbos i wybierz się na wakacje marzeń: https://r.pl/grecja/lesbos.

Lesbos, dzięki swej niezwykłej aurze i urokowi, od zawsze była ulubionym miejscem malarzy i pisarzy, a także romantyków. Swą sławę wyspa zawdzięcza niewątpliwie między innymi Safonie i Homerowi, który wspominał o niej w swych poematach. Jedną z największych atrakcji, a zarazem osobliwości geologicznych jest tzw. Skamieniały las, należący do światowej i europejskiej sieci geoparków, gdzie można zobaczyć olbrzymie sekwoje sprzed 20 milionów lat, zamienione przez pył wulkaniczny w głazy. Na wyspie znajdują się również wyjątkowe gorące źródła, znane i cenione już w czasach starożytnych z uwagi na swe właściwości lecznicze.

Jeśli Twój urlop przypada na wiosnę, to przyjazd na Lesbos będzie idealnym pomysłem, ponieważ wyspa przywita Cię w sposób naprawdę spektakularny. Wiosną odbywa się tu jeden z najbardziej niesamowitych pokazów Matki Natury, o jakim możesz marzyć: rozległe doliny zamieniają się w morze kwitnących dzikich kwiatów, mieniące się wszystkimi kolorami tęczy, a ptaki wracające po zimie z Afryki do Europy mają tu przystanek, dając turystom niepowtarzalną okazję do obserwacji różnych gatunków.

Stolicą i głównym ośrodkiem na wyspie jest Mitylena, miasto portowe z dużym targiem rybnym i tętniącym życiem bazarem, starożytnym teatrem i niezwykłym Muzeum Archeologicznym. Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca na wakacje, to Lesbos z pewnością spełni te oczekiwania, ponieważ znacząco różni się od większości greckich wysp, na których od lat króluje turystyka na masową skalę. Tutaj natomiast masz szansę poznać autentyczny, wyluzowany grecki styl życia w zgodzie z naturą i bez pośpiechu. Wakacje na Lesbos to jest kwintesencja błogiego relaksu na plaży z przepięknym widokiem na zaciszne zatoczki.

Artykuł sponsorowany  » Czytaj dalej

Powered by the Echo RSS Plugin by CodeRevolution.

Leave a Comment