Ponad 300 osób zostało wykorzystanych przez właściciela biura turystycznego. Może on zostać skazany na osiem lat więzienia.

by admin

Ponad trzysta osób zostało wykorzystanych przez właściciela biura turystycznego. Może on zostać skazany na osiem lat więzienia.

 

Mieszkający w Skarżysku-Kamiennej 44-letni mężczyzna może spędzić za kratkami nawet osiem lat. Właściciel biura podróży w Polsce wyłudził pieniądze od 325 klientów obiecując im wakacje, które nigdy nie miały się odbyć.

Śledztwo w sprawie szeregu oszustw popełnionych na klientach lokalnego biura turystycznego przez policjantów ze Skarżyski zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyło się sukcesem.

Pixabay

– Począwszy od 2019 roku, aż do 2021 roku, właściciel firmy, który ma obecnie 44 lata, reklamował w internecie dostępność usług swojej firmy. Pobierał od klientów zaliczki, a także całą kwotę na zakup wycieczek i innego rodzaju wypoczynku. Niestety wycieczki nie odbyły się z jak to się określa różnych przyczyn, a pokrzywdzeni nie odzyskali swoich pieniędzy, mimo że za nie zapłacili. Jak informuje podkom. Jarosława Gwoda z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, na oszustwach skarżyszewianina skorzystało 325 osób z całego kraju.

Mężczyzna stanie przed sądem.
Mężczyzna usłyszał 344 zarzuty dotyczące oszustwa. Odpowiadał za straty w wysokości ponad 450 tysięcy złotych. W trakcie prowadzonego śledztwa śledczy zgromadzili warte kilkadziesiąt tomów dokumenty i zapisy. Osobnik zamieszkujący w Skarysku-Kamiennej trafił do aresztu w marcu poprzedniego roku. Wówczas sąd podjął wobec niego działania prewencyjne, stosując jako formę tego środka zapobiegawczego tymczasowy areszt.

Mężczyzna, który ma 44 lata, wkrótce stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwo może zostać skazany nawet na osiem lat więzienia.

Źródło: PAP / tk

 

Leave a Comment