Seszele all inclusive – jakie czekają Cię atrakcje?

by admin

Seszele to miejsce, które urzeka swoim pięknem oraz bogactwem krajobrazu. Bardzo malowniczo ukształtowane zatoczki z białym piaskiem, tajemnicze góry w głębi lądu i barwny podwodny świat oraz krystalicznie czyste wody oceanu sprawiają, że miejsce to stało się prawdziwym rajem na ziemi dla wielu turystów. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających tę wyspę?

Gdzie leżą Seszele?

Seszele są państwem wyspiarskim, które znajduje się na Oceanie Indyjskim. Składa się z archipelagu 115 wysp o granitowej i koralowej strukturze. Wyspy granitowe wyróżniają się większą powierzchnią i mają zdecydowanie górzysty teren. Z kolei 74 wyspy pochodzenia koralowego są bardziej płaskie, wystają niewiele ponad poziom oceanu i w większości pozostają niezaludnione. W obrębie Seszeli wyróżnić można dwa główne archipelagi – to Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne. Pierwszy z nich skupia się wokół największej wyspy w kraju o nazwie Mahe, drugi zaś tworzą mniejsze wyspy położone nawet o 1150 km od Mahe.

Więcej o Seszelach dowiesz się na https://dreamgo.pl/gdzie/seszele/

Kiedy jechać na Seszele?

Świetne warunki klimatyczne sprawiają, że Seszele to kierunek typowo wypoczynkowy. Kraj leży w strefie klimatu równikowego wilgotnego. W ciągu roku średnia temperatura waha się na poziomie 24-30 stopni Celsjusza. Najchłodniejszy okres przypada na miesiące od maja do września, kiedy temperatura nie przekracza 25 stopni Celsjusza. Z kolei od października do kwietnia jest zdecydowanie przyjemniej, ponieważ panują wtedy na Seszelach temperatury w okolicach 30 stopni Celsjusza. Warto jednak dodać, że między grudniem a lutym występują również tropikalne deszcze.

Atrakcje Seszeli – co odwiedzić?

Mahe to gospodarcze, polityczne i turystyczne centrum kraju. Na tej wyspie żyje aż 90 procent populacji Seszeli, a na dodatek jest na niej zlokalizowany jedyny międzynarodowy port lotniczy. Stolicą Seszeli jest Victoria, którą uznaje się za najmniejszą stolicę na świecie. Mimo swoich niewielkich rozmiarów miasto może pochwalić się kilkoma ciekawymi atrakcjami, jak np. miniaturową wersją londyńskiego Big Bena i imponującą świątynią Sri Navasakthi Vinayagar będącą jedyną hinduską świątynią na Seszelach.

Praslin to druga największa wyspa Seszeli. Podobnie jak w stolicy kraju tutaj również można znaleźć wiele atrakcji dla turystów. Jako numer jeden uznaje się Anse Lazio w północnej części wyspy. Należy przyznać, że białe i piaszczyste plaże w tym rejonie robi ogromne wrażenie. Wysoko oceniane są też plaże Anse Georgette, Anse Consolation oraz Anse Volbert.

La Digue może nie jest tak dużą wyspą, jak dwie poprzednie, ale jest najmniej skomercjalizowana. Jest ona na tyle mała, że można się po niej poruszać pieszo. Turyści odwiedzają ją głównie po to, aby na niej wypoczywać. Serca turystów w szczególności podbiła Anse Source d’Argent, która jest określana mianem najpiękniejszej na świecie.

Leave a Comment