Twoje pragnienie osiągnięcia absolutnej perfekcji. Jak poważnie wpływa to na twoje życie z tego powodu?

by admin

Twoje pragnienie osiągnięcia absolutnej perfekcji. Jak poważnie wpływa to na twoje życie z tego powodu?

 

Kiedy popełniamy błąd lub kiedy jesteśmy zaskoczeni przez cokolwiek, nasz wewnętrzny komentator, który reprezentuje nasze perfekcjonistyczne ja, uderza w nas. Może on pozbawić nas pewności siebie, radości z życia i motywacji. O. Wojciech Jędrzejewski OP mówi o wewnętrznym perfekcjoniście.

O. Jdrzejewski jest gospodarzem serii „Wewnętrzny Komentator”, którą można oglądać na kanale YouTube związanym z Zakonem Dominikanów. W kolejnych odcinkach zgłębia podstawowe idee, które nosimy ze sobą przez życie i które często działają na naszą niekorzyść. Ponadto pokazuje, jakie podejście powinniśmy przyjąć wobec naszych „komentatorów”. Czy powinniśmy się podporządkować i zwracać uwagę na to, co mówią?

Fot. Adi Goldstein / Usplash

Perfekcjonista, który mieszka głęboko w środku. Czy trzeba przez niego siedzieć i słuchać?
– Tego popołudnia chcielibyśmy powitać na scenie perfekcjonistę. Kiedy staje się zły i uderza? Pojawia się, gdy czegoś nie przewidzimy i w efekcie popełniamy błąd. Wtedy zadajemy sobie pytanie: „Jak mogłem to przeoczyć?”. Nie rozumiem, jak mogłem popełnić tak głupi błąd! Nie wiem, jak mogłem zrobić taki głupi błąd! Ks. Jędrzejewski zastanawia się nad tym, „Jak mogłem użyć tego słowa?” w swoim wyjaśnieniu.

Zaleca, by zrobić krok do tyłu i zwrócić uwagę na okoliczności, w jakich nasz wewnętrzny perfekcjonista dochodzi do głosu. Kiedy daje nam o sobie znać? Gdy weźmiemy pod uwagę jego słowa, jak się czujemy? Jak opisalibyśmy ton jego głosu? Pytanie, jakie są nasze skłonności w tym momencie?

Dominikanin stwierdza, że „On w żaden sposób nie musi być dominującą postacią w twoim życiu.” – Jako komentator nie mam mocnego, ale gdyby był w mocniejszej pozycji u mnie, to by mnie wkręcał. Mówię to, ponieważ sama nie mam silnej. Zastanawiałem się, jak sobie radzisz.

Źródło: dominikanie.pl / YouTube.com / mł

 

Leave a Comment